Культурна дипломатія України. "Щедрик" проти "русского мира"

Культурна дипломатія України. "Щедрик" проти "русского мира"
ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «КИЄВО-МОГИЛЯНСЬКА АКАДЕМІЯ»
та
ТІНА ПЕРЕСУНЬКО
презентують проект

КУЛЬТУРНА ДИПЛОМАТІЯ УКРАЇНИ:
«Петлюра інтернаціоналізує українське питання піснею»
«Щедрик» проти «русского мира»

До 100-річчя світових гастролей 
Української Республіканської Капели 
1919–1924 рр.

Нам пощастило познайомитися з молодою і талановитою науковицею, аспіранткою Інституту української археографії і джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України, випускницею польсько-литовських студій з культурної дипломатії та стипендіаткою польсько-американської програми ім. Лейна Кіркланда Тіною Пересунько. Своїми цікавими дослідженнями у сфері культурної дипломатії вона надихнула нас на започаткування спільного проекту. 

Наш проект присвячено 100-річчю культурної дипломатії уряду Симона Петлюри, і зокрема найуспішнішій за сто років акції — світовому турне Української Республіканської Капели. 100 років тому в ситуації, дуже подібній до сьогоднішньої, коли національні інтереси новоствореної української держави постійно підривалися в Європі російською пропагандою, українська культура приписувалась «великоросійській», а наше військо вело запеклу боротьбу на кілька фронтів за державну незалежність, Симон Петлюра ініціює відкриття культурного фронту в тій гібридній війні, і створює «закордонну армію» Української Республіки — «Українську Республіканську Капелу» для промоції української держави у світі. 

На нашій сторінці у Facebook за хештегом #Культурна_дипломатія_України ми розповідатимемо історію створення цього хорового колективу. Будемо ділитися з вами захопливими історіями непростих, але успішних гастролей, перипетій, пригод і перемог, щоб у підсумку представити вашій увазі видання, присвячене культурній дипломатії України. 

Як відомо, життєвий урок повторюється доти, доки його не буде успішно пройдено. Це актуально як для окремих людей, так і для цілих суспільств і держав.

Наша держава сьогодні постала перед складним завданням утвердження на мапі Європи у власних кордонах із непорушним правом на повагу до її суверенітету.

Проте цей виклик для нас не новий. Історія столітньої давнини повторилася: у 1918–1924 роках, як і тепер, українці мусили доводити світові, що вони – окремий, відмінний від північного сусіда народ і воліють мати власну незалежну державу. 

Уряд Української Народної Республіки задля цієї мети вдався тоді до безпрецедентного заходу. Перший і досі єдиний приклад надзвичайно успішної культурної дипломатії, яку ініціював особисто Симон Петлюра, нині відомий далеко не всім. Однак він містить потужну силу, про яку ми збираємося вам розповісти.

Настав час пройти цей урок до кінця і завершити з гідністю й перемогою, щоб ніколи не повертатись до цього знову.

Додаткові хештегі:

#Щедрик_проти_русского_мира
#Петлюра_інтернаціоналізує_українське_питання_піснею
#Культурний_спецназ_століття
23.03.2018