Головна » автори » Сверстюк Євген

Сверстюк Євген

Сверстюк Євген

Сверстюк Євген Олександрович (13.12.1927р. – 01.12.2014р.)  – був українським літературним критиком, есеїстом, поетом, мислителем, філософом. Політв'язнем радянського режиму. Досліджував творчість М. Гоголя, Т. Шевченка, І. Франка. Був засновником та з 1989 р. незмінним редактором православної газети «Наша віра», президентом Українського ПЕН-клубу. Був доктором філософії. Автором одного з найважливіших текстів українського самвидаву   «З приводу процесу над Погружальським», головою УАНТІ.

  • Правда полинова
    У давній легенді розповідається про половецького хлопчика, полоненого і вихованого при Київському княжому дворі. До нього підіслано половецького співця, який рідною піснею і словом хотів сказати хлопцеві правду про його батьківщину. Але марно. Тоді співець витяг з-під сорочки пучок євшан-зілля. На той запах степового полину хлопець стрепенувся і прокинулись у ньому душевні сили і порив до волі. Полинова правда повертає почуття ідентичності і справжності…

    У цій книзі зібрано виступи Євгена Сверстюка, переважно закордонні, пройняті прагненням сказати слово про українську ідентичність у явищах культури і постколоніальної реальності. Оскільки Україна століттями була прихованим від світу краєм, з його правдою і кривдами, то головною метою виступів було подати голос за нашу замовчану чи приховану правду, про нашу культурну ідентичність, що має лягти в основу діалогу з вільним світом. Бо правда і її сестра справедливість у світі духовному є тим, що золото і діаманти – у світі матеріальному. Видання розраховане на широке коло читачів.
    ISBN: 978-966-518-520-8
    Рік видання: 2009