Головна » Автори » Сверстюк Євген

Сверстюк Євген

Сверстюк Євген

Український письменник  (13 грудня 1928, Сільце, Волинське воєводство, Республіка Польща — 1 грудня 2014, Київ) , філософ, гоголезнавець, головний редактор православної газети «Наша віра», президент Українського пен-клубу. Доктор філософії.   

Автор книг, численних статей з літературознавства, психології і реліг  ієзнавства; поезій, перекладів із німецької, англійської, російської мов на українську. 

Автор одного з найважливіших текстів українського самвидаву   «З приводу процесу над Погружальським». Політв'язень радянського режиму. Нагороджений Орденом Свободи (2008 р.). 

  • Правда полинова
    У давній легенді розповідається про половецького хлопчика, полоненого і вихованого при Київському княжому дворі. До нього підіслано половецького співця, який рідною піснею і словом хотів сказати хлопцеві правду про його батьківщину. Але марно. Тоді співець витяг з-під сорочки пучок євшан-зілля. На той запах степового полину хлопець стрепенувся і прокинулись у ньому душевні сили і порив до волі. Полинова правда повертає почуття ідентичності і справжності…

    У цій книзі зібрано виступи Євгена Сверстюка, переважно закордонні, пройняті прагненням сказати слово про українську ідентичність у явищах культури і постколоніальної реальності. Оскільки Україна століттями була прихованим від світу краєм, з його правдою і кривдами, то головною метою виступів було подати голос за нашу замовчану чи приховану правду, про нашу культурну ідентичність, що має лягти в основу діалогу з вільним світом. Бо правда і її сестра справедливість у світі духовному є тим, що золото і діаманти – у світі матеріальному. Видання розраховане на широке коло читачів.
    ISBN: 978-966-518-520-8
    Рік видання: 2009