Головна » автори » Стігліц Джозеф

Стігліц Джозеф

Стігліц Джозеф
Народився 1943 року у місті Ґері, штат Індіана. Закінчив Амгерст-коледж, отримав учений ступінь з економіки у Массачусетському технологічному інституті 1967 року, 1970-го став професором Йельського університету. Згодом викладав економіку у Прінстоні, Стенфорді та Массачусетському технологічному інституті, а також в Оксфордському університеті.

Джозеф Стіґліц зробив великий внесок у розробку нового напрямку економічної науки   економіки інформаційної асиметрії в економіці. Чималим є його вклад у розвиток сучасної макроекономічної теорії, теорій економічного розвитку і торгівлі. Праці Джозефа Стіґліца допомагають зрозуміти, за яких обставин вільні ринки функціюють недосконало і коли обмежені втручання з боку держави можуть мати позитивні результати.

Небагато людей можуть зрівнятися з Джозефом Стіґліцем у поінформованості щодо глобалізації. Провідний учений-економіст, робота якого великою мірою присвячена економічному зростанню і розвиткові у третьому світі, він також на власні очі бачив, як формується глобальна економічна політика, працюючи протягом 1990-х років у адміністрації президента США Білла Клінтона та старшим віце-президентом і головним економістом Світового банку. 2001 року Джозеф Стіґліц став одним із лауреатів Нобелівської премії з економіки, зараз він професор економіки та фінансів Колумбійського університету.