Читання розвиває не тільки інтелект, але й мозок

Читання розвиває не тільки інтелект, але й мозок
Вчені довели, що читання не тільки підвищує інтелект, але й покращує фізичне здоров`я. До того ж, психіка любителів почитати — також на висоті.

Керівник дослідження Джон Стейн зазначив, що читання надає людському мозку цілий комплекс вправ. Крім простого слідування за перипетіями сюжету, при читанні посилюється робота уяви. Читач співпереживає героям і подумки переживає ті ж події, що і вони.

Підключивши до досліджень апарат МРТ, вчені зафіксували у людей, які читають опис запахів, смаків чи ландшафтів, активність тих зон мозку, які відповідають за сприйняття відповідних подразників «вживу». Мозок працює таким чином, що уявні картини людина нібито переживає в реальності. Перегляд телевізора і захоплення іграми не дають такого яскравого «ефекту присутності».

Дослідники рекомендують вчитися читати складні і об`ємні книги з дитинства. Це навчить мозок вибудовувати довгі ланцюжки причинно-наслідкових зв`язків. До речі, 6-хвилинне читання знижує рівень стресу на 66%, і цей метод набагато ефективніший прогулянки або музичної терапії.

    Портал «Четверта влада»     
 
04.07.2015