Розпочав роботу перший в Україні автобус-бібліотека «Книжкобус»

Розпочав роботу перший в Україні автобус-бібліотека «Книжкобус»
На вулицях Києва з'явився перший в Україні автобус-бібліотека, — повідомляє depo.ua

За допомогою освітньо-розважальних програм організатори планують залучити до читання спочатку столицю, а потім і всю країну.

«Книжкобус» перероблено зі звичайного автобусу. Його розфарбували у яскраві кольори, на даху поставили динаміки, а всередині — понад 100 найкращих книжок, а ще гаджети (смартфони, ноутбуки та планшети) із навчальними програмами та іграми, акустична система, плазма та справжній дискобол. Також «Книжкобус» перевозить цікаву виставку «Видатні діячі» від Pictоric ― 20 плакатів із портретами відомих українців, зображених провідними українськими ілюстраторами.

«Книжкобус» покликаний залучити дітей та їхніх батьків до читання через гру. Адже в Україні зараз сумна статистика: за даними GfK Ukraine, у 2014-му 56% дітей у віці до 15 років не прочитали жодної книги протягом року. Пояснень цьому багато: шкільна програма не завжди надихає на читання; батьки не читають самі, і у дітей немає гарного прикладу; альтернативою книзі стає сучасний гаджет чи мультик, або ж до книг банально немає доступу (у селах бібліотечні фонди не поповнювались близько 20 років). Наразі «Книжкобус» працюватиме у двох форматах: «шкільному» та «вихідного дня» ― поки що тільки у Києві та Київській області, але ми віримо, що проект стане популярним і вже скоро такі книжкобуси почнуть мандрувати всією Україною», ― розповіла директором Фундації Дарини Жолдак Олександра Кольцова.

У рамках «шкільного» формату «Книжкобус» може завітати до будь-якої київської школи. Дирекції чи батьківському комітету достатньо залишити заявку на сайті bookbus.kiev.ua. «Книжкобус» на вихідних — бібліотека на колесах, яка приїздитиме у парки та на фестивалі. До кожної події створюватиметься окремий розклад: ігри, перегляди мультфільмів, уроки програмування та інше. Крім того, заплановані лекції, поетичні вечори, презентації книжок, зустрічі з авторами, прослуховування аудіокнижок, вечірні кінопокази в парках, майстер-класи тощо.

Перший публічний виїзд «Книжкобус» здійснить до Книжкового Арсеналу, де познайомитися з бібліотекою на колесах зможуть усі дітлахи та їхні батьки.

Наразі автобус буде працювати для Києва та Київської області. Проте організатори готові надати усі напрацювання будь-якій структурі, яка вирішить зробити такий «Книжкобус» у своєму місті. Зокрема і у Львові. 
17.04.2016