Головна » автори » Коцюбинська Михайлина

Коцюбинська Михайлина

Коцюбинська Михайлина
Коцюбинська Михайлина Хомівна (18.12.1931р. – 07.01.2011р.)   була українським філологом та літературознавцев, активною учасницею руху шістдесятників, Членом Спілки письменників України з 1989 року. Була головним редактором колегії наукового видання Творів В. Стуса; праці: «Література як мистецтво слова», «Етюди про поетику Шевченка»; за співпрацю з дисидентами зазнала переслідувань, упродовж 20-ти р. не мала можливості працювати за фахом. 

Авторка статей, есеїв, спогадів, критично-мемуарних розвідок про В. Стуса, І. Світличного, З. Ґеник-Березовську, П. Тичину, Є. Сверстюка, Н. Суровцеву, Б. Антоненка-Давидовича. Володіючи особливою інтуїцією, відчула всезростаючий інтерес до художньої документалістики як до самостійного мистецького явища і всебічно проаналізувала цей специфічний вид словесної творчості. Ретельно вивчала спогади, щоденники, епістоляріїписьменників. Опублікувала листи В. Стуса, Олександра Олеся, Олега Ольжича, В. Стефаника, В. Вовк. Брала активну участь у громадську житті.

М. Коцюбинська – була лауреатом премій імені Василя Стуса, імені Олени Теліги, літературної премії імені Олександра Білецького (1993), Фундації Антоновичів (1996). Її двотомник вибраних праць «Мої обрії» був відзначений 2005 р. Національною премією ім. Т. Шевченка. Почесним доктором Національного університету «Києво-Могилянська академія». До Дня Незалежності 2006 р. була нагороджена орденом Княгині Ольги ІІІ ступеня.
  • Історія, оркестрована на людські голоси. Екзистенційне значення художньої документалістики для сучасної української літератури
    У сьогоднішньому українському літературному потоці важливе місце - кількісно і якісно - посідає художня документалістика: спогади, щоденники, епістолярій. Це - веління часу, потреба самоосмислення, ознака зрілості екзистенційного вироблення літератури. У своїх найкращих проявах, інформативно, аналітично, з широким історичнимм та інтелектуальним діапазоном, високим емоційним тонусом та моральним надзавданням художня документалістика належить до найвагоміших наших духовних набутків і свідчитиме про нас для нащадіків.
    Розрахована на студентську аудиторію та широке коло читачів.
    ISBN: 978-966-518-499-7
    Рік видання: 2008
  • Вітер з України і наші екзистенційні зусилля
    Як у процесі переоцінки не відкинути духовних надбань минулого, як уникнути примітивної перестановки знаків з «плюс» на «мінус», як поєднати принциповість у відстоюванні своєї позиції та вміння дослухатися до іншої – на ці та інші гостроактуальні теми розмірковує відомий літературознавець Михайлина Коцюбинська.
    ISBN: 978-966-518-327-3
    Рік видання: 2005
Каталог:
Новинки: