Головна » автори » Шугай Олександр

Шугай Олександр

Шугай Олександр
Шугай Олександр Володимирович (15 вересня 1940 р.). Закінчив факультет журналістики Київського університету імені Тараса Шевченка та міжнародні курси славістів при Братиславському університеті (Словаччина). Працював у провідних газетах і журналах України, зокрема, «Радянська Україна» (тепер «Демократична Україна»), «Знання та праця», «Дніпро», «Пам’ятки України», видавництво «Молодь», Всеукраїнське товариство імені Т. Шевченка «Просвіта», відповідальним секретарем Київської організації Національної спілки письменників України, а також за кордоном.
 • Як творилася «Аполлонова лютня»
  Чи ж багато хто, беручи до рук книжку, замислюється над тим, який шлях пройшла вона від задуму до свого матеріального втілення? Мається на увазі не технічне виконання, а моральне та політичне підґрунтя часів колишнього Радянського Союзу. Чи знає сучасний читач, що таке «Літ» або «датські» (до певної дати, ювілею) твори; чи хоч уявляє, які підводні рифи та течії доводилося долати, щоб світ побачило цікаве, достойне, проте, геть не сумісне з політикою тоталітаризму видання? Про це і йдеться в есе відомого письменника Олександра Шугая.
  ISBN: 978-966-518-
  Рік видання: 2007
 • «Усе живе – тепле...» Нове про Григора Тютюнника
  «Немає загадки таланту. Є вічна загадка любові». Що ж криється за цими словами, які, ніби заповіт, залишив нам Григір Тютюнник?
  З плином часу та з відстані літ ще виразніше бачиться постать чудової людини, геніального письменника, гордого лицаря нескореного духу. Крім його самобутніх художніх творів, відкриваються нові документи, переконливі факти короткого і нелегкого, проте героїчного життя, подвижницької раці всупереч несприятливій, макабричній епосі так званого будівництва комуністичного суспільства під вивіскою: СРСР.
  В основі книжки – досі невідомі листи Григора Тютюнника до дружини, Людмили Василівни, та листи його матері, Ганни Михайлівни, фотографії з родинного архіву. Ці унікальні матеріали суттєво доповнює есе, в якому скрупульозно осмислено незнані епізоди з життя і творчості письменника, а також той час, коли випало йому діяти.
  Видання адресоване широкому колу читачів, шанувальників таланту незабутнього прозаїка.
  ISBN: 978-966-518-390-7
  Рік видання: 2006
Каталог:
Новинки: