Головна » автори » Греймас Альґірдас Юлюс

Греймас Альґірдас Юлюс

Греймас Альґірдас Юлюс
Греймас  Альґірдас Юлюс  (1917–1992 рр.) – литовський та французький лінгвіст, семіотик, літературознавець і фольклорист.
 
Закінчив гімназію в Маріямполі на заході Литви, вивчав право в Університеті Вітаутаса Великого (1934–1935 рр.) і лінгвістику в Греноблі (1936–1939 рр.), досліджував франкопровансальскі діалекти. Захистив докторську дисертацію в Сорбонні. Викладав в університетах Александрії, Анкари, Стамбула та Пуатьє. З 1963 року очолював семіотичні дослідження в Парижі (семіо-лінгвістична дослідницька група в Практичній школі вищих знань), був одним із засновників Паризької семіотичної школи. Похований в Каунасі.

Автор лексикографічних і лексикологічних праць (укладач словника старофранцузької мови), досліджень з теорії структурної семантики і наративного синтаксису. 

З 1970-х років займався вивченням та реконструкцією литовської міфології, спираючись на структуралістські методи Клода Леві-Стросса, Жоржа Дюмезіля і Марселя Детьєна. 
  • Про богів та людей
    Дві праці знаного литовсько-французького лінгвіста, фольклориста й літературознавця Альґірдаса Юлюса Греймаса під однією обкладинкою — «Про богів та людей» та «У пошуках народної пам’яті». Це праця з реконструкції цілісної міфологічної картини світу стародавніх литовців.
    ISBN: 978-966-518-751-6
    Рік видання: 2019