Головна » автори » Підгайний Семен

Підгайний Семен

Підгайний Семен
Підгайний Семен Олександрович (17.04.1907р.–14.11.1965р.) – був українським істориком, археограф, одним з членів-засновників Української революційно-демократичної партії. Автором спогадів про життя й боротьбу української інтелігенції сталінських тюрмах на Соловецьких островах.

Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Працював науковим співробітником Харківського історичного музею, викладачем історії України в Харківському національному університеті. 1933–1940 роки провів у засланні в Соловецькому таборі особливого призначення. Автор книг про Соловецьку каторгу «Українська інтелігенція на Соловках» та «Недостріляні».

За ініціативою Семена Підгайного засновано «Союз українців – жертв російського комуністичного терору» у канадському Торонто. Очолював Світову федерацію політв'язнів. Редагував журнал  «The New Review: A Journal of East-European History».
  • Українська інтелігенція на Соловках. Недостріляні
    Семен Підгайний (1907-1965) – відомий публіцист, історик, громадсько-політичний діяч української діаспори. Колишній в’язень соловецьких концтаборів, у боротьбі проти геноциду рідного народу він був сподвижником Івана Багряного, одним з організаторів УРДП. До книжки ввійшли його твори: «Українська інтелігенція на Соловках» та «Недостріляні» (у двох частинах). Написані правдиво й майстерно, ці твори викривають злочинну політику кремлівських авантюристів у побудові «комуністичного раю», що обернулося справжнім пеклом для багатьох націй. У книзі подано імена й прізвища реальних людей, котрі загинули від рук узурпаторів. Видання в Україні здійснене вперше і розраховане на всіх, кому не байдужа доля рідного народу.
    ISBN: 978-966-518-443-0
    Упорядник: Підгайний Семен
    Рік видання: 2008