Головна » автори » Розанвалон П`єр

Розанвалон П`єр

Розанвалон П`єр
Розанвалон  П'єр (1 січня 1948 р.)  – французький історик, інтелектуал, професор Коллеж де Франс. Один із найвпливовіших політичних теоретиків сучасної Франції, досліджує питання форм політичної участі громадян, сучасних структурних проблем, криз демократичного управління, історії демократії, французької політичної моделі, ролі держави у питанні соціальної справедливості в сучасних суспільствах.

1979 році отримав ступінь доктора наук з менеджменту в університеті Париж-Дофін. Між тим, він переорієнтовує сферу своїх інтересів до політичної історії і філософії і досягає звання доктора гуманітарних наук при Вищій школі соціальних наук в 1984 р. Він став одним з головних теоретиків самоврядування співпрацюючи з CFDT. 

Викладав в Університеті Париж-Дофін у 1977-1983 рр. З 2001 займається новітньою та сучасною політичною історією в Коллеж де Франс, залишаючись професором у Вищій школі соціальних наук.

  • Демократична легітимність. Безсторонність, рефлексивність, наближеність
    Книжка П'єра Розанвалона допоможе соціологам, політологам, історикам, філософам, економістам не лише зорієнтуватися в згаданих проблемах, а й відкрити для себе нові виміри та горизонти живої, а не «керованої» демократії.
    ISBN: 978-966-518-515-4
    Рік видання: 2009
  • Утопічний капіталізм. Історія ідеї ринку
    У книжці „Утопічний капіталізм. Історія ідеї ринку” П. Розанвалон – історик, соціолог, один з найцікавіших сучасних французьких інтелектуалів – досліджує поняття ринку на великому часовому проміжку в його найширшому контексті, простежує генезис і розквіт ідеї ринку як принципу суспільного устрою. Він стверджує, що лібералізм не є ідеологією, яка легітимізує капіталізм зразка ХІХ століття. На його думку, лібералізм – це завершене філософське обґрунтування суспільної організації, так само утопічне, як і його духовний наступник, соціалізм Маркса. П. Розвалон розкриває утопічність ліберальної історії ринку. Уявленню про ринок як про автоматичний механізм регулювання всіх суспільних процесів він проставляє власне нове бачення автономії різних сфер людського життя. Книжка буде цікавою для соціологів, політологів. істориків, філософів, економістів.
    ISBN: 978-966-518-364-8
    Рік видання: 2006