Головна » Автори » Шумпетер Йозеф Алоїз

Йозеф Алоїз Шумпетер

Шумпетер Йозеф Алоїз
Визначний економіст, соціолог, історик й методолог економічної історії. Увійшов до історії економічної науки глибокими дослідженнями теоретичних проблем підприємництва та еволюції соціально-економічних систем. Широке еволюційне бачення Й. Шумпетера соціально-економічних процесів донині впливає на сучасну економічну думку.

Шумпетер народився у Моравії (на той час - Австро-Угорська імперія) й отримав чудову початкову й середню освіту. У 1901 році вступив до Віденьского університету, де 5 років потому отримав ступінь доктора права. Після недовгої практики в Каїрі (Єгипет, тоді – англійська колонія), вирішив цілком присвятити себе  вивченню економічної теорії. Серед його вчителів були такі світила як Візер, Філіппович та Бем-Баверк. У 1909 році працював викладачем в університеті Чернівців, а в 1911 році переїхав до Грацу. У 1913 році в порядку обміну професорами переїхав на рік до Колумбійського університету (США).

Після створення Австійської республіки у 1919 році Шумпетер був запрошений на пост міністра фінансів у коаліційному уряді, на якому пробув всього 7 місяців. За два роки очолив невеликий банк, який збанкрутував у 1924 році.

Спробувавши себе на політичній та комерційній ниві, Шумпетер вирішив остаточно повернутися до Академії та викладацької діяльності. Викладав у Японії, очолював кафедру державних фінансів у Боннському університеті. У 1932 році прийняв пропозицію зайняти професорський пост у Гарвардському університеті (в якому вже читав лекції у 1927 й 1930 роках), на якому й залишався до кінця життя.

Літературний спадок Й. Шумпетера дуже великий. Навіть його ранні статті й донині заслуговують на уважне вивчення.

Рецензії

  • Реформи за Шумпетером
    Праця економіста зі світовим ім’ям підтверджує, що нинішнє «реформаторство» влади неминуче призводить до економічної кризи.
    Рецензія на книгу: Шумпетер Йозеф Алоїз. "Теорія економічного розвитку. Дослідження прибутків, капіталу, кредиту, відсотку та економічного циклу***"
    05.03.2015
    Докладніше