Головна » автори » Чорній Володимир

Чорній Володимир

Чорній Володимир
Чорній Володимир Павлович (15.07.1931–03.02.2018 рр.) – був директором Інституту славістики, професором кафедри Центральної та Східної Європи Львівського національного університету імені Івана Франка, одержав почесну відзнаку Болгарської Академії Наук «Марін Дрінов»  за заслуги у розвиток болгаристики в Україні.

З-під його пера вийшло близько двохсот наукових публікацій, що охоплюють різні сфери історичної славістики, серед яких пріоритетне місце посідає болгаристика. Підсумком багаторічних болгарознавчих студій ученого стала «Історія Болгарії» (Львів, 2007) – перша україномовна історія болгарського народу, яку написав український автор та яка викликала значний резонанс у наукових колах і серед громадськості.

Його наукові праці добре відомі не лише в Україні, а й далеко за її межами. Внесок українського вченого у вивчення історії й культури болгарського народу високо оцінено в Болгарії – три болгарські урядові медалі (1978, 1981, 1984) та почесний знак Болгарської Академії Наук.

  Рецензії

  • Проблеми слов’янознавства
   Однією з найскладніших проблем слов’янознавства, яку ось уже понад два століття безуспішно намагаються вирішити вчені-гуманітарії багатьох країн, є виникнення слов’янської писемності.
   Рецензія на книгу: Брайчевський Михайло. "Походження слов`янської писемності. Науково-популярне видання"
   15.04.2015
   Докладніше