Головна » Автори » Чорній Володимир

Чорній Володимир

Чорній Володимир
Директор Інституту славістики, професор кафедри Центральної та Східної Європи Львівського національного університету імені Івана Франка, одержав почесну відзнаку Болгарської Академії Наук «Марін Дрінов»  за заслуги у розвиток болгаристики в Україні.

З-під його пера вийшло близько двохсот наукових публікацій, що охоплюють різні сфери історичної славістики, серед яких пріоритетне місце посідає болгаристика. Підсумком багаторічних болгарознавчих студій ученого стала «Історія Болгарії» (Львів, 2007) — перша україномовна історія болгарського народу, яку написав український автор та яка викликала значний резонанс у наукових колах і серед громадськості.

Його наукові праці добре відомі не лише в Україні, а й далеко за її межами. Внесок українського вченого у вивчення історії й культури болгарського народу високо оцінено в Болгарії — три болгарські урядові медалі (1978, 1981, 1984) та почеснй знак Болгарської Академії Наук.

  Рецензії

  • Проблеми слов’янознавства
   Однією з найскладніших проблем слов’янознавства, яку ось уже понад два століття безуспішно намагаються вирішити вчені-гуманітарії багатьох країн, є виникнення слов’янської писемності.
   Рецензія на книгу: Брайчевський Михайло. "Походження слов`янської писемності. Науково-популярне видання"
   15.04.2015
   Докладніше