Головна » автори » Гайдабура Валерій

Гайдабура Валерій

Гайдабура Валерій
Гайдабура Валерій Михайлович (1937 року народження)   український мистецтвознавець, дослідник історії українського театру, автор багатьох науково-дослідних та історичних публікацій. Спеціалізується на вивченні історії театрального мистецтва в Україні періоду німецько-фашистської окупації та в українській діаспорі на території Німеччини, Франції, США, Канади, Австралії. Доктор мистецтвознавства. Член Спілки театральних діячів України, Спілки журналістів України. Лауреат премії «Київська пектораль» (1994).

Основні праці:
  • Театр, захований в архівах. – К.: Мистецтво, 1998.
  • Театр між Гітлером і Сталіним. – 2004. 
  • Летючий корабель Лідії Крушельницької. – 2006. 
  • Театральні автографи часу. – 2007. 
  • А що тато робить у театрі? – 2011.
  • Театр, розвіяний по світу. – К.: Вид. дім «Києво-Могилянська академія», 2013. – 324 с.
  • Ганна Борисоглiбська. Життя i безсмертя корифея сцени соборної України
    Звернення до мистецької фігури Ганни Борисоглібської присвячене 150-річчю від дня народження народної артистки України. У книзі зібрано матеріали, документи, персоналії, спогади, фотографії, листування.
    ISBN: 978-966-518-728-8
    Рік видання: 2017
  • Театр, розвіяний по світу. Феномен сцени повоєнної української діаспори (Німеччина, Автрія, Франція, США, канада, Австралія)
    Автор книжки, член-кореспондент Академії мистецтв України, доктор мистецтвознавства Валерій Михайлович Гайдабура, відомий своїм монографічним дослідженням про сценічне мистецтво в Україні періоду німецько-фашистської окупації (1941-1944), цього разу першим у вітчизняному театрознавстві звернувся до узагальнення багаторічної практики повоєнного театру української діаспори та його тлумачення як невід'ємної частини комплексної історії національного мистецтва ХХ століття.
    Феномен сцени української повоєнної діаспори автор досліджує у науково-популярній формі; у методології приваблює звернення до персоналістики та психоаналітичних можливостей епістології.
    У книзі зібрано матеріали, документи, персоналії, спогади, листування, а також подано авторські рефлексії.
    ISBN: 978-966-518-619-9
    Рік видання: 2013