Головна » автори » Гвоздяк Петро

Петро Гвоздяк

Гвоздяк Петро
Гвоздяк Петро Ілліч – доктор біологічних наук (1977 р.), професор (1987 р.), академік Академії інженерних наук України (1992 р.). З 1968 року працює в Інституті колоїдної хімії та хімії води (ІКХХВ) ім. А. В. Думанського НАН України.

Автор і співавтор 4 монографій (одна з них перекладена угорською мовою), майже 230 статей у наукових журналах і збірниках, понад 110 тез науково-технічних конференцій та з’їздів. Кількість авторських свідоцтв СРСР, патентів України, Австрії, Великобританії, Індії, Італії, Німеччини, Росії, Франції, Японії з його участю перевищує 130. Нагороджений бронзовою, срібною та золотою медалями ВДНГ СРСР («Лауреат ВДНХ СССР»), «Изобретатель СССР», лауреат Державної премії України у галузі науки і техніки (2000).

Обґрунтував новітню концепцію питної води, що базується на факті споконвічного споживання Людиною поверхневих вод і передбачає ретельне індустріальне очищення стічних і зливових вод як перший і найважливіший етап у підготовці питної води, з наступною її реконвалесценцією у відкритих водних басейнах, чистоту води в яких  необхідно підтримувати за допомогою «біотехнології води на відкритому повітрі». 
Каталог:
Новинки: