Головна » Автори » Сегеда Сергій

Сегеда Сергій

Сегеда Сергій

Сегеда Сергій Петрович    український антрополог та етнолог,  доктор історичних наук, професор. Провідний науковий співробітник Інституту народознавства НАН України. Нині є професором кафедри фольклористики Інституту філології Київського національного університету імені Т. Шевченка (з 2002 р.) і кафедри етнології та культурної антропології Щецинського університету (Польща, з 2007 р.). 

Спеціаліст у царині етнічної антропології та етнології народів Центрально-Східної Європи. Створив власну концепцію антропологічного складу українського народу. Досліджує антропологічні аспекти етногенезу та етнічної історії українського народу, зробив великий внесок у з'ясування генетичних витоків населення України. Привіз із Москви череп кошового отамана Івана Сірка, брав участь у пошуках місця поховання гетьмана Івана Мазепи на території Румунії. Неодноразовий учасник антропологічних, археологічних та етнографічних експедицій на території України, Білорусі, Росії, Узбекистану, Молдови, Естонії тощо. 

Автор навчальних видань для студентів вищих навчальних закладів, затверджених Міністерством Освіти і Науки України, в тому числі першого в Україні фундаментального підручника з антропології (2009).