Головна » автори » Демська Орися

Демська Орися

Демська Орися
Демська  Орися Мар'янівна  (25 листопада 1966 р.)  – український мовознавець, доктор філологічних наук, доцент кафедри української мови Національного університету «Києво-Могилянської академії».

Викладала у Московському державному університеті (курси «Стан і перспективи сучасної української лексикографії» та «Українська лексикологія та лексикографія»), Міжнародній школі гуманітарних наук Східної і Центральної Європи (курс «Теорія і практика кодування даних природної мови»), Варшавському університеті (курс «Українська лексикографія другої половини ХХ початку XXI століття»), Вроцлавському університеті (курси «Лексикологія сучасної української мови» та «Історія української мови з елементами історичної граматики»).

Автор та співавтор численних монографій, книг, словників, наукових статей.
 • Фразеологія
  Пропонована праця є навчальним посібником-довідником, присвяченим фразеології сучасної української мови. У посібнику розглянуто предмет і завдання української фразеології, статус і частиномовну специфіку фразем, шляхи формування фраземного складу мови та системні зв’язки між фразеологічними одиницями мови. В окремому розділі здійснено аналіз фраземи у словнику і тексті. Для студентів-філологів вищої школи, а також усіх, хто вивчає й досліджує чи цікавиться українською мовою.
  ISBN: 978-966-518-459-1
  Рік видання: 2008
 • Вступ до лексикографії
  Лексикографія починала свою історію як практика укладання словників і впродовж багатьох століть є практичною дисципліною як в Україні, так і у світі. Але протягом ХХ ст. виформовується теоретична її складова, і згодом лексикографія стає самостійною лінгвістичною дисципліною. Пропонована праця є навчальним посібником, присвяченим, власне, проблемам теоретичної лексикографії. У посібнику розглянуто базові терміни, статус, структуру та місце лексикографії в системі мовознавчих дисциплін; окремий розділ зосереджено на аналізі та описі словника, його типів, ідеологічній складовій та структурі, а також інноваційних аспектів сучасної лексикографії.
  Для студентів-філологів вищої шкогли, а також усіх, хзто вивчає й досліджує чи цікавиться лексикографією, словникарством, українською мовою.
  ISBN: 978-966-518-542-0
  Рік видання: 2010
Каталог:
Новинки: