Головна » Автори » Яковина Оксана

Яковина Оксана

Яковина Оксана
Кандидат філологічних наук (Київський національний університет ім. Т. Шевченка) і магістр релігійних наук (Інститут релігійних наук св. Томи Аквінського в Києві). Науковий співробітник відділу шевченкознавства Інституту літератури ім. Т. Шевченка НАН України.

Автор наукових публікацій та монографії «Метафізика в поезії: Україна XVII століття» (Львів, 2010), а також поетичних збірок «В собі як у свічаді» (Дрогобич, 1993), «Не вір лебедеві, що пливе» (Львів, 2000; відзначена Першою премією на Всеукраїнському конкурсі імені Богдана-Ігоря Антонича) та книжки для дітей «Загадковий подорожній» (Київ, 2005).

Коло наукових інтересів: метафізика в художній творчості, буттєвий рівень осягнення дійсності в історії культури та мистецтва.
 • Інтенсив Тараса Шевченка. Герменевтичний об’єм
  Про різні буттєві рівні поета, які визначили постійну «актуальність» його текстів, які визначили постійну «актуальність» його текстів. Харизма Шевченка не піддається остаточному розумінню, тому судження про його твори вимагає виходу за межі звичних наукових катеґорій.
  ISBN: 978-966-518-706-6
  Рік видання: 2016
 • Тарас Шевченко: істина — некомунікативна реальність
  Про Шевченка важко говорити. Про нього вже багато сказано, і водночас він залишається герметичним. Його досі відкривають і, відкриваючи, не розуміють до кінця. Герметизм його творчости спонукає до використання її для ілюстрації часом абсолютно протилежних ідей. Його поезія поєднує історію і метаісторію, взаємопроникає людину і вічність.
  ISBN: 978-966-518-611-3
  Рік видання: 2013