Головна » автори » Горський Вілен

Горський Вілен

Горський Вілен
Горський Вілен Сергійович (27 жовтня 1931 р.)     доктор філософських наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України. Філософ, історик української філософії, дослідник духовної спадщини Русі, автор одного з перших підручників з історії української філософії, має публікації у галузі методології історико-філософських досліджувань. Також автор бібліографічного словника «Філософська думка в Україні», десяти індивідуальних та двох колективних монографій, чотирьох збірників наукових праць, доповідей на міжнародних конференціях в Україні, Росії, Польщі, Болгарії, Італії, Франції, Швейцарії, США.

У науковому доробку вченого      близько трьохсот наукових та науково-методичних праць, у тому числі підручник «Історія української філософії», що витримав чотири перевидання.
  • Біля джерел. Нариси з історії філософської культури України
    Де бере початок традиція філософування в історії української культури? Які джерела живлять цю традицію впродовж її розвитку? В чому полягають особливості історико-філософського вивчення джерел філософської традиції? Намагаючись відшукати відповіді на ці запитання, автор звертається до аналізу релігійно-філософських підстав давньоруської культури, обґрунтовує значення в історії української філософії Києво-Могилянської академії, з’ясовує особливості взаємодії української національної традиції з європейською культурою, особливо зважаючи на специфіку нинішнього етапу розвитку людської цивілізації. Книгу адресовано науковцям, аспірантам, студентам, усім, хто цікавиться історією української духовної культури.
    ISBN: 978-966-518-356-7
    Рік видання: 2006